USG rozcięgna podeszwowego Warszawa

Rozcięgno podeszwowe to jedno z najpopularniejszych przypadłości dotyczących biegaczy. Problem ten może wynikać z wielu dysfunkcji ruchowych, na które narażeni są zarówno biegaczy amatorscy, jak i zawodowi, zawodnicy sportów drużynowych i lekkoatleci. Szacuje się, że problemy z rozcięgnem podeszwowym dotyczyć mogą nawet 10% ludzi uprawiających sport. Bardzo ważnym czynnikiem jest wczesna reakcja na procesy bólowe i wizyta u lekarza, w celu wykonania badania manualnego i badania ultrasonograficznego. Diagnoza, postawiona w oparciu o te elementy pozwoli skutecznie dopasować terapię i przystąpić niemal od razu do likwidacji dolegliwości bólowych.

Czym właściwie jest rozcięgno podeszwowe?

Jest to grube i mocne pasmo tkanki łącznej, które znajduje się na podeszwowej stronie stopy, biegnie od kości piętowej do palców. Utrzymuje sklepienie stopy i odpowiednią amortyzację w trakcie chodu i podczas biegu. Zapalenie rozcięgna podeszwowego, które powoduje dolegliwości bólowe, najczęściej wynika ze zmian zwyrodnieniowo-zapalnych w okolicach włókien przy przyczepie kości piętowej.

USG rozcięgna podeszwowego Warszawa – rozpocznij walkę jak najszybciej

Szybka reakcja na objawy może znacznie skrócić proces leczenia i rehabilitacji. Uszkodzonej tkance koniecznie trzeba stworzyć odpowiednie warunki do gojenia, dlatego warto zrobić sobie przerwę w treningach, aż do całkowitego ustąpienia bólu. Prawidłowa diagnoza pozwoli nam na natychmiastową reakcje na daną dolegliwość. Kluczowe w postępowaniu z zapaleniem rozcięgna podeszwowego jest rozciąganie mięśni stopy i mięśni łydki. Zwiększy to elastyczność i pozwoli uwolnić się od problemów. Każdego dnia warto też wykonywać specjalne mobilizacje podeszwy piłeczką tenisową. Pozwoli to pobudzić obszary znajdujące się w okolicy stawu skokowego i stopy. Jest to bardzo ważny element procesu powrotu do zdrowia. Dodając do tego regularne chłodzenie mamy szansę osiągnąć z powrotem dobre zdrowie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s