Zbadaj, czy potrzebne ci są wkładki ortopedyczne na zamówienie

A ty, masz już swoje ortopedyczne wkładki? W dzisiejszych zabieganych czasach bardzo rzadko pamiętamy o właściwym dbaniu o swoje stopy. W przeciwieństwie do idealniej fryzury u fryzjera czy perfekcyjnego manicure w salonie kosmetycznym, naszym stopom poświęcamy o wiele mniej czasu i uwagi, niż faktycznie tego potrzebują. W momencie, kiedy je zaniedbamy, konieczne może okazać się noszenie wkładek ortopedycznych, które skutecznie pozwalają uporać się z dolegliwościami stóp. Zanim dojdzie jednak do wyprodukowania wkładek ortopedycznych indywidualnych, niezbędne może być komputerowe badanie stóp. Poniżej zamieszczamy dokładne informacje na temat tego badania.

Ból stóp: skąd się bierze, objawy

W dobie zabiegania i nieustannego pędu z pracy do domu, z domu do pracy, a pomiędzy jeszcze również na zajęcia sportowe, taneczne lub jeszcze inne, również wymagające od nas silnych stóp, niejednokrotnie okazuje się, że nasze stopy są w naprawdę złej kondycji. Jak się okazuje, od nieprawidłowej pracy stóp biorą się wady postawy, które z wiekiem coraz trudniej jest skorygować. Dowiadujemy się o tym dopiero w kolejnej fazie schorzeń, kiedy ból stóp uniemożliwia nam normalne funkcjonowanie, lub kiedy dochodzi do innych deformacji, prowadzących do problemów ze stawami skokowymi, kolanami, kręgosłupem oraz biodrami. Kiedy zaniedbamy początkowe symptomy problemów ze stopami, może się okazać, że po jakimś czasie z jednego problemu zrodzi się kilka kolejnych, a z każdym miesiącem będą stawać się one coraz bardziej uporczywe i trudniejsze do wyleczenia. Warto więc umówić się na konsultację do lekarza, który w razie potrzeby zarekomenduje specjalne wkładki. W naszych placówkach w Krakowie i Warszawie oferujemy możliwość wykonania wkładek ortopedycznych i na zamówienie dopasowanych do indywidualnych potrzeb konkretnej osoby.

Dlaczego warto przykładać wagę do odpowiedniego dbania o swoje stopy?

  • W ciągu roku stopy dorosłej osoby ważącej ok. 70 kg przenoszą ciężar 858 480 ton!
  • Podczas normalnego chodzenia stawy znajdujące się w tylnej części stopy narażone są na obciążenia równe 4,5-krotnemu ciężarowi ciała. W trakcie biegu obciążenie to wzrasta 9-krotnie
  • W ciągu roku, tylko podczas zakupów w centrach handlowych człowiek przechodzi 214 kilometrów, a przecież są i tacy którzy na zakupach spędzają prawie cały dzień.
  • W trakcie całego życia człowiek przejdzie średnio około 128 747 kilometrów, czyli równowartość trzech tysięcy maratonów albo potrojonego obwodowi Ziemi
  • Jak widać, ludzkie stopy wykonują każdego dnia tytaniczną pracę. Dbając o nie, dbasz o cały organizm. Nie przekładaj wizyty – umów się już dziś na komputerowe badanie stóp.

Wkładki ortopedyczne: jakie badanie do postawienia diagnozy

Istnieje bardzo wiele dolegliwości stóp, z którymi każdego roku zmaga się coraz większa liczba osób. Wśród najczęstszych dolegliwości, które uprzykrzają codzienne życie znajdują się między innymi: płaskostopie poprzeczne, płaskostopie podłużne oraz haluksy. Oczywiście powyżej wymienione dolegliwości stanowią jedynie „wierzchołek góry lodowej” problemów, z którymi każdego dnia do gabinetów lekarskich zgłaszają się pacjenci. Jak wynika z badań, bardzo duża grupa osób nie wie, że cierpi na płaskostopie poprzeczne. Są również osoby, które mają świadomość problemu, jednak z związku z tym, że w początkowej fazie nie utrudnia on funkcjonowania, lekceważą go. Dopóki nie pojawiają się dolegliwości bólowe, wszystko jest ich zdaniem w porządku. Niestety takie postępowanie i odwlekanie w czasie nieuniknionego leczenia nie jest najlepszym rozwiązaniem. Warto więc już dzisiaj umówić się na konsultację do specjalisty, który wystawi skierowanie na komputerowe badanie stóp, a w razie potrzeby zaproponuje noszenie ortopedycznych wkładek.  

Komputerowe badanie stóp: przebieg badania

Żaden lekarz nie podejmie się zarekomendowania i doboru odpowiednich wkładek ortopedycznych bez wykonania uprzednio odpowiednich badań. Najpopularniejszym rodzajem badania, które pozwala znaleźć konkretną przyczynę bólu stóp orz innych dolegliwości z nimi związanych jest komputerowe badanie stóp. Dzięki temu badaniu lekarz ma możliwość szybkiego oraz precyzyjnego określenia rodzaju deformacji stóp oraz stadium jego zaawansowania. Badanie stóp przeprowadzane jest zarówno w pozycji stojącej, jak również chodzącej. W trakcie badania statycznego wskaźniki oraz kąty wyliczane są na podstawie odcisków stóp. Badanie komputerowe stóp statyczne określa w procentach, jaki jest rozkład obciążenia na stopy, ponieważ ma to bezpośredni wpływ na pracę kręgosłupa. Dzięki tym dwóm elementom lekarz ma możliwość precyzyjnego określenia stanu stóp i znalezienia ewentualnych ognisk chorobowych. Zapraszamy do naszych gabinetów w Krakowie oraz Warszawie, gdzie czekają na Państwa nasi lekarze, którzy w razie potrzeby zaproponują odpowiednie wkładki ortopedyczne i wkładki termoplastyczne.

Źródło: https://formthotics.waw.pl

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s