Terapia falą uderzeniową jako leczenie ostrogi piętowej

Uciążliwe kłucie w pięcie, które po jakimś czasie przeistacza się w niezwykle uciążliwy i przeszywający ból, który uniemożliwia wykonywanie codziennych czynności, takich jak chodzenie, stanie, bieganie i uprawianie ulubionych sportów może wskazywać na ostrogę piętową, którą skutecznie można wyleczyć za pomocą fali uderzeniowej. Poniżej zamieszczamy więcej informacji na temat tej zmiany zwyrodnieniowej oraz opisujemy, na czym polegają bezinwazyjne i skuteczne zabiegi z fali uderzeniowej.

Ostroga piętowa: objawy

Najpopularniejszym i najczęściej zgłaszanym przez pacjentów objawem świadczącym o występowaniu ostrogi piętowej jest kłucie w obrębie pięty. Jak wynika z prowadzonych przez lekarzy statystyk, dolegliwości bólowe są odczuwane przez chorych w najbardziej dotkliwy sposób w godzinach porannych. Dzieje się tak na skutek tego, że stopy, które przez całą noc były w stanie spoczynku, pozbawione jakiejkolwiek aktywności fizycznej, nie są jeszcze rozchodzone. Pacjenci po przebudzeniu, podczas stawiania pierwszych porannych kroków zmagają się z bardzo silnym i przeszywającym bólem. Wraz z mijającymi w ciągu dnia kolejnymi godzinami, ból ten stopniowo słabnie, jednak nie oznacza to, że następuje całkowite wyeliminowanie dolegliwości bólowych. Pacjenci mają problemy z normalnym poruszaniem się, a bieganie czy uprawianie ulubionych sportów jest praktycznie w och przypadku niemożliwe. Aby temu przeciwdziałać niezbędne jest konsultacja lekarska odpowiednia diagnostyka oraz podjęcie odpowiedniego leczenia za pomocą terapii falą uderzeniową.

Fala uderzeniowa na ból ostrogi piętowej

Coraz częściej i chętniej pacjenci wybierają falę uderzeniową jako zabieg w sposób szybki, skuteczny i bezinwazyjny pozwala pozbyć się niechcianego bólu oraz likwidującego stany zapalne. Według statystyk ostatnio jest to najczęściej wybierana forma leczenia ostrogi piętowej, która przynosi oczekiwane rezultaty w krótkim czasie, a pacjentów nie narażana na nieprzyjemną i długotrwałą rekonwalescencję. Jak podają statystyki, skuteczność tego zabiegu może sięgać nawet 85% całkowicie wyleczonych przypadków. Sposób działania fali uderzeniowej polega na przenoszeniu w miejsce na skórze pacjenta dotknięte bólem i stanem zapalnym wysokiej dawki energii, która jest generowana przez specjalnie do tego celu stworzone urządzenie. Podczas sesji trwającej średnio około 15 minut terapeuta z pomocą profesjonalnego sprzętu przyczynia się do zajścia w tkankach licznych procesów, które docelowo mają wyeliminować u pacjentów dolegliwości bólowe oraz pogorszenie sprawności ruchowej.

Terapia falami uderzeniowymi: przebieg zabiegu

Zabieg jest całkowicie bezpieczny dla pacjenta oraz bezinwazyjny. Po dokładnym zlokalizowaniu dokładnej lokalizacji bólu lub stanu zapalnego terapeuta może zaproponować krioterapię, która ma działanie przeciwbólowe. Zaleca się, aby pacjenci skorzystali z tego zabiegu przed rozpoczęciem terapii właściwej, ponieważ może być ona odrobinę odczuwalna (oczywiście wszystko zależy od wrażliwości i progu bólu konkretnego pacjenta). Po odpowiednim przygotowaniu pacjenta do zabiegu, terapeuta wybiera odpowiednią nakładkę dostosowaną do osiągnięcia wcześniej ustalonego efektu leczenia. Na końcówkę aplikatora najczęściej nakłada się również odrobinę żelu sprzęgającego. Od tego momentu rozpoczyna się właściwe leczenie. Terapeuta przykłada głowicę do ciała pacjenta dobierając jednocześnie odpowiednie parametry. Cały zabieg trwa ok. 15 minut, przeważnie leczenie obejmuje od 3 do 5 zabiegów w tygodniowych odstępach czasu.

Leczenie ostrogi piętowej za pomocą fali uderzeniowej

Zabiegi z fali uderzeniowej zaliczane są do jednych z najbardziej skutecznych metod trwałego pozbycia się bólu, w tym również leczenia ostrogi piętowej. Terapia falami uderzeniowymi jest nieoperacyjną metoda leczeni, która polega na wysłaniu fal ukierunkowanej energii w miejsce bólu. Praktycznie nie występują jakiekolwiek przeciwwskazania uniemożliwiające pacjentowi wykonanie zabiegu. Efekty leczenia pojawiają się szybko, bowiem już po kilku pierwszych tygodniach od wykonania zabiegu, a odsetek całkowicie wyleczonych pacjentów sięga 85%. Podczas leczenia ostrogi piętowej należy pamiętać o zaprzestaniu uprawiania sportów i powstrzymywania się od wykonywania czynności, które mogą nasilać ból i powodować przeciążenia stóp. Na zabiegi zapraszamy do naszych placówek w Warszawie i Krakowie, gdzie pod okiem kompetentnych i doświadczonych specjalistów szybko i skutecznie uporają się Państwo z dolegliwościami sprawiającymi ból oraz utrudniającymi lub całkowicie uniemożliwiającymi wykonywanie codziennych obowiązków domowych i zawodowych.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s