Zabiegi z fali uderzeniowej – zalety terapii

Silny, dokuczliwy ból utrudniający normalne funkcjonowanie może nas dopaść w każdym momencie. W połączeniu ze stanami zapalnymi organizmu są one wskazaniem do natychmiastowej reakcji i podjęcia leczenia. Terapia falą uderzeniową jest coraz popularniejszą metodą na szybkie i skuteczne pozbycie się niechcianego bólu. W dzisiejszym wpisie przedstawiamy zalety zabiegów z fali uderzeniowej oraz informujemy, na leczenie jakich konkretnych dolegliwości jest ona rekomendowana.

Fale uderzeniowe: w jaki sposób działają?

Terapia falą uderzeniową działa w bardzo prosty sposób. Jej działanie opiera się na wykorzystaniu leczniczych cech fali akustycznej, posiadającej określone charakterystyczne właściwości, a mianowicie wysokie, skokowe ciśnienie, które jest uwalnianie w bardzo krótkim czasie. Podczas zabiegu leczniczego energia ta jest przekazywana do organizmu za pomocą aplikatora, który zostaje przyłożony do skóry pacjenta, z którą sprzęgany jest za pomocą żelu. Podczas zabiegu mamy do czynienia z penetracją fal w głąb ciała. Zanim osoba wykonująca zabieg przystąpi do pracy, najpierw musi odpowiednio dobrać parametry zabiegowe. Fala uderzeniowa cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród pacjentów, którzy zmagają się z procesami chorobowymi zlokalizowanym w tkankach powierzchniowych, jak również w tych znacznie głębszych, wymagających większego wysiłku w ich skutecznej eliminacji.

Terapia falami uderzeniowymi: na jakie dolegliwości pomaga?

Fala uderzeniowa uznawana jest za jedną z najpopularniejszych i dających bardzo dobre efekty lecznicze metod leczenia wielu dokuczliwych i utrudniających normalne funkcjonowanie dolegliwości. Zabiegi te rekomendowane są zarówno dla osób czynnie uprawiających różnorodne dyscypliny sportowe, w wyniku czego są one narażone na powstawanie obciążeń i kontuzji, jak również z powodzeniem są leczone także osoby uprawiające sport amatorsko lub w ogóle nie związane ze sportem, ale uskarżające się na dolegliwości, które mogą być leczone za pomocą tej metody. Aby potwierdzić u siebie podejrzenia wybranej dolegliwości należy umówić się na konsultację do specjalisty, który po wykonaniu badania będzie w stanie zdiagnozować przyczynę złego samopoczucia, uciążliwego bólu lub stanu zapalnego. W kolejnym akapicie zamieszczamy listę dolegliwości, które są leczone skutecznie za pomocą terapii falami uderzeniowymi.

Zabiegi z fali uderzeniowej lista dolegliwości

Istnieje szereg dolegliwości, które można z powodzeniem leczyć za pomocą fali uderzeniowej. Poniżej zamieszczamy listę najpopularniejszych przypadłości, z którymi warto zgłosić się na konsultację do specjalisty, który zakwalifikuje do leczenia i odpowie na ewentualne pytania i wątpliwości.

 • Ostroga piętowa dolna
 • Ostroga piętowa górna
 • „Pięta Haglunda„
 • Zapalenie ścięgna Achillesa
 • Zapalenie rozcięgna podeszwowego
 • „Łokieć tenisisty”
 • „Łokieć golfisty”
 • „Kolano skoczka”
 • Zapalenie kaletki podbarkowej
 • Zapalenie krętarza większego (ból w biodrze)
 • Ból kręgosłupa szyjnego
 • Zwapnienia w stawach
 • Cieśń nadgarstka
 • Stany po urazach (np. krwiaki)

W przypadku zaobserwowania u siebie objawów, mogących świadczyć o jednej z dolegliwości wymienionych powyżej lub w sytuacji, kiedy mamy już postawioną diagnozę przez specjalistę, ale wahamy się nad wyborem ostatecznej formy leczenia, polecamy zdecydowanie się na terapię falami uderzeniowymi. Ten rodzaj zabiegów wykonujemy w naszych prywatnych placówkach w Krakowie i Warszawie.

Fala uderzeniowa zalety terapii

Każdy pacjent, który podejmuje leczenie dolegliwości, na którą się uskarża chce, aby wyeliminować ją jak najszybciej. W przypadku zabiegów z fali uderzeniowej mamy do czynienia z niezwykle skuteczną oraz bezinwazyjną formą leczenia dokuczliwego bólu oraz stanów zapalnych. Niewątpliwie dużym atutem zabiegów jest ich czas trwania. Cały zabieg trwa ok. 15 minut, przeważnie leczenie obejmuje od 3 do 5 zabiegów w tygodniowych odstępach czasu. Jak wynika z najnowszych opublikowanych badań skuteczność tej metody leczenia sięga nawet do 95%. Oznacza to niezwykle dużą grupę zadowolonych pacjentów, którzy mogą powrócić do dawnej aktywności fizycznej. Terapia falami uderzeniowymi jest zabiegiem całkowicie bezpiecznym oraz bezinwazyjnym. Większość pacjentów już po pierwszym zabiegu deklaruje, że dolegliwości bólowe znacznie się zmniejszyły, a sprawność fizyczna wzrosła.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s