Wkładki ortopedyczne jako metoda leczenia halluksów

Halluksy są chorobą zwyrodnieniową stóp, którą leczy się za pomocą specjalnych wkładek ortopedycznych na zamówienie. Jak wynika z licznych badań, halluksy to problem, który z roku na rok dotyczy coraz większej grupy osób. Mówi się także, że w dużej mierze na halluksy cierpią kobiety, które uwielbiają nosić na nogach szpilki, które niestety przyczyniają się do rozwoju tej zwyrodnieniowej choroby stóp. Na szczęście dolegliwość tę skutecznie można wyleczyć korzystając z wkładek termoplastycznych, które sprawiają, że poruszanie się jest przyjemne i w pełni bezpieczne dla zdrowia.

Przyczyny powstawania halluksów

Jak już zostało wspomniane powyżej, do jednych z najczęstszych przyczyn powstawania halluksów zalicza się noszenie szpilek przez kobiety. Sporadyczne wyjście na bankiet czy przyjęcie w butach na wysokich obcasach oczywiście nie jest niczym złym. Problem zaczyna się jednak w momencie, kiedy ten rodzaju obuwia jest noszony bardzo często, a nawet każdego dnia. I chociaż nie da się podważyć faktu, że w szpilkach kobieta noga wygląda elegancko, a sylwetka jest ładnie wysmuklona, to niestety uwielbienie do butów na wysokim obcasie może odbić się na zdrowiu. Halluksy są konsekwencją nieleczonego płaskostopia poprzecznego. Jest to przypadłość, która wizualnie stanowi oszpecenie dla stopy i może powodować liczne kompleksy na tle wyglądu. W przypadku potwierdzenia występowania halluksów nieodzowne będzie noszenie ortopedycznych wkładek, które będą działać leczniczo oraz zapobiegać dalszemu rozwojowi choroby.

Jak leczyć halluksy?

Ludzi można podzielić na trzy grupy: osoby zdrowe, osoby cierpiące na płaskostopie poprzeczne oraz osoby zmagające się z halluksami. I tutaj, co może być z pewnością niemałym zaskoczeniem dla wszystkich, każda z tych grup powinna zainwestować w noszenie specjalnych wkładek. Pierwsza grupa, aby móc w dalszym ciągu cieszyć się zdrowymi stopami, druga grupa, ponieważ płaskostopie poprzeczne stanowi główną przyczynę powstawania halluksów, a także trzecia grupa, ponieważ halluksy to niezwykle poważne zwyrodnienie stóp, które należy szybko zacząć leczyć. W celu szybkiego oraz znacznego poprawienia komfortu swojego życia należy zatroszczyć się o posiadanie specjalnych wkładek ortopedycznych indywidualnych, które hamują rozwój deformacji. W naszych placówkach w Krakowie i Warszawie oferujemy możliwość wykonania wkładek ortopedycznych indywidualnych dopasowanych do konkretnych potrzeb pacjenta, które można zaobserwować podczas komputerowego badania stóp, które podczas jednorazowej wizyty w gabinecie poprzedza dobór oraz wykonanie wkładek ortopedycznych.  

Płaskostopie poprzeczne jako przyczyna powstawania halluksów

Płaskostopie poprzeczne jest dość specyficznym schorzeniem. U dużej grupy pacjentów nie sprawia ono żadnych dolegliwości bólowych przez całe życie. Nie oznacza to jednak, że problem nie istnieje i można go zbagatelizować. Płaskostopie poprzeczne jest deformacją, która może być wrodzona lub nabyta. Jest to deformacja, w której stopy, w przedniej części dotykają podłoża całą powierzchnią, a nie jedynie I oraz V głową kości śródstopia. Należy w tym miejscu podkreślić, że płaskostopie poprzeczne jest ściśle związane z rozejściem się kości śródstopia. Lekarze ostrzegają przed zbagatelizowaniem zaobserwowanych u siebie objawów płaskostopia poprzecznego, które nieleczone, mogą powodować różnego rodzaju deformacje stóp, do których zaliczamy między innymi paluch koślawy oraz palce „młotkowate”. Nieleczone płaskostopie może powodować wiele negatywnych skutków dla organizmu. Dlatego też tak ważne, aby w razie konieczności w porę podjąć odpowiednie leczenie, np. za pomocą ortopedycznych wkładek.

Leczenie halluksów za pomocą wkładek ortopedycznych

Podstawą leczenia jest wykonanie specjalnych, dopasowanych do potrzeb konkretnego pacjenta wkładek, które będą musiały być noszone przez niego każdego dnia, podczas wykonywania wszystkich czynności, od momentu przebudzenia się, aż do położenia się wieczorem do snu. Podstawowym zadaniem wkładek na halluksy jest podniesienie łuku poprzecznego stopy, aby prawidłowo rozłożyć nacisk stopy na podłoże, na trzy punkty oparcia: piętę, a także pierwszą oraz piątą kość śródstopia. Zastosowanie wkładek ortopedycznych na zamówienie w momencie, kiedy ta choroba zwyrodnieniowa stóp nie jest jeszcze w fazie dużego zaawansowania stanowi dla pacjenta ratunek przed grożącą mu operacją, której wykonanie zawsze wiąże się z różnego rodzaju ewentualnymi komplikacjami i jest obarczone ryzykiem. Ponadto wszyscy pacjenci, którzy zastosowali u siebie wkładki, zaobserwowali u siebie znaczne zmniejszenie uciążliwych dolegliwości bólowych już na leczenia.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s